Włącz się – pomóż Bałkanom!

Studenci KJ-TSW to ludzie czuli i wrażliwi na los innych. Już nie raz udowodniliście, że potraficie zrozumieć trudne sytuacje innych ludzi, nawet jeśli szczęśliwie sami dajecie sobie radę, a nieszczęścia szczęśliwie Was omijają.

Nigdy nie możemy mieć pewności, że ZŁE nam się również nie zdarzy, a my nie będziemy mieli na to wpływu. Nawet woda, symbol życia, potrafi być okrutna, niszczyć ludzkie życie, powodować śmierć. Doświadczyliśmy tego całkiem niedawno, kiedy w latach 2010 i 1997 połowa Polski była pod wodą. A przecież nie wiemy, co nas czeka tego lata.

W maju 2014 roku woda pokazała swoją niszczącą siłę na Bałkanach. Dziesiątki tysięcy ludzi straciło swoje domy, kilkadziesiąt osób straciło życie. Do dnia dzisiejszego mieszkańcy Bośni, Hercegowiny, Serbii nie mogą poradzić sobie ze skutkami powodzi, jaka nawiedziła te obszary. Społeczność międzynarodowa niesie pomoc, ale skala zniszczeń jest tak duża, że pomoc ta jest wciąż niewystarczająca.
Jako społeczność KJ-TSW - włączamy się w akcję pomocy dla Bałkanów!

Wiemy, że potrzebne są bardzo podstawowe rzeczy: sucha żywność, żywność dla małych dzieci, środki czystości, artykuły higieniczne, koce.

W dniach 14-15 czerwca (sobota-niedziela) będziemy przyjmować Wasze dary dla powodzian na Bałkanach. Dla każdego z nas pojedynczo będą to drobne rzeczy, ale wspólnie zbierzemy taką ich ilość, która dla tych ludzi będzie miała wielkie znaczenie. Przecież pamiętacie nasze Szlachetne Paczki!

KJ-TSW DLA BAŁKANÓW – WŁĄCZ SIĘ!
 
b11b1