Wizyta minister Marzenny Drab w Kolegium Jagiellońskim

7.12.2015

DSC00754

W sobotę 5 grudnia gościliśmy w Kolegium Jagiellońskim wiceminister edukacji narodowej Panią Marzennę Drab. Pani Minister zwiedziła naszą Uczelnię, a następnie spotkała się z jej władzami - rektorem dr. Janem Parysem, prorektorem dr. Ludwikiem Szubą oraz Kanclerz Elżbietą Górską. W spotkaniu wzięli też udział wiceprezydent Torunia Pan Zbigniew Rasielewski, radny wojewódzki Pan Przemysław Przybylski, a także dyrektor Katolickiego Liceum Akademickiego im. króla Władysława Jagiełły Pani dr Lidia Chamarczuk – Mazurek.

Podczas spotkania poruszono kwestię projektowanych przez ministerstwo zmian w systemie edukacji na poziomie szkoły średniej, w tym przywrócenia czteroletniego liceum ogólnokształcącego. Władze Kolegium Jagiellońskiego zadeklarowały gotowość współpracy z resortem edukacji w pracach nad niezbędnymi zmianami.