Spotkanie z prof. Eriksem Jekabsonsem z Uniwersytetu w Rydze

11 maja (niedziela) zapraszamy na spotkanie z prof. Eriksem Jekabsonsem z Uniwersytetu w Rydze poświęcone aktualnej sytuacji na Ukrainie oraz stosunkowi społeczeństwa Łotwy do wydarzeń, które wielu tygodni absorbują uwagę przywódców politycznych oraz budzą zaniepokojenie społeczeństw europejskich.

Spotkanie wpisuje się w cykl tematyczny realizowany w KJ-TSW w związku z dramatycznymi wydarzeniami na Ukrainie. Pierwsze z cyklu spotkań odbyło się w marcu i zbiegło się z intensyfikacją działań prowadzących do odłączania Krymu od Ukrainy. W kwietniu studenci naszej uczelni mieli możliwość zapoznania się z historią i sytuacją Tatarów na Krymie, co w niezwykle interesujący sposób przedstawiła prof. Swietłana Czerwonnaja z Uniwersytetu w Tbilisi.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 10.00 w sali nr 17.
Zapraszamy!