Konferencja poświęcona bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni we współpracy z uczelniami amerykańskimi

bezpieczenstwowcyberprzestrzeni

Miło nam poinformować, iż Kolegium Jagiellońskie – TSW we współpracy z Kujawsko – Pomorskim Urzędem Marszałkowskim współorganizuje konferencję naukowo – szkoleniową poświęconą bezpieczeństwu w cyberprzestrzeni. Konferencja odbędzie się w dniach 29 i 30 kwietnia 2015 roku.
Wśród gości konferencji znajdą się przedstawiciele uczelni amerykańskich współpracujących z Kolegium Jagiellońskim:
  • prof. Richard Warner reprezentuje Chicago - Kent College of Law będący częścią Illinois Institute of Technology. Prof. Warner jest ekspertem pracującym m.in. dla obecnej administracji Prezydenta Obamy (Secret Services) w zakresie ochrony bezpieczeństwa instytucji federalnych.
  • prof. David Thaw reprezentuje University of Pittsburgh. Prof. Thaw jest obecnie m.in. ekspertem współpracującym z amerykańskim Departamentem Obrony w zakresie prawnych aspektów bezpieczeństwa w cyberprzestrzeni.
    Wystąpią także wybitni specjaliści z uczelni polskich, współpracujący również z polskimi instytucjami rządowymi. Będą to:
  • prof. Jacek Janowski z Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej,
  • prof. Janusz Petzel z Uniwersytetu Warszawskiego,
  • prof. Wojciech Cyrul z Uniwersytetu Jagiellońskiego.
    Kierownictwo naukowe konferencji sprawuje prof. Grzegorz Górski z Kolegium Jagiellońskiego.
    Z całą pewnością będziemy świadkami bardzo ważnego wydarzenia naukowego.