Arteterapia w resocjalizacji

O tym jak realizowana jest arteterapia w wobec osób inkarcerowanych i czy jest skuteczna - opowiedzą skazani i wychowawcy Zakładu Karnego we Włocławku na spotkaniu w dniu 26 kwietnia 2014 roku.

Zapraszamy studentów, wykładowców i pracowników KJ-TSW na spotkanie, które odbędzie się o godzinie 11.00 w sali nr 4. Podczas wizyty więźniowie i ich wychowawca Tomasz Seroczyński zaprezentują wielowymiarowe formy pracy twórczej i aktywności związanej z kulturotechniką w tym działalność utytułowanego klubu literackiego „Bartnicka 10”. Podczas spotkania odbędzie się prezentacja własnych materiałów filmowych w tym jedynego w swoim rodzaju filmu pt. „Holocaust – to również nasza sprawa” wyprodukowanego wspólnymi siłami przez skazanych i funkcjonariuszy z włocławskiego więzienia na Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Żydowskie Motywy”.

Spotkanie zostało wpisane w formułę realizacji efektów kształcenia studentów pedagogiki o specjalności resocjalizacja i aktywizacja społeczna oraz pracy Koła Resocjalizacyjnego.

Zapraszamy do dyskusji.