AKTUALNOŚCI

Logo


2017-02-17
Relacja z chińskiego Nowego Roku w Kolegium Jagiellońskim 11 – 16 luty 2017 r.

Barwne i kolorowe obchody nowego chińskiego roku mieli okazję pokazać torunianom lektorzy Instytutu Konfucjusza w Kolegium Jagiellońskim w Toruniu oraz ich uczniowie. Impreza rozpoczęła się w sobotę 11 lutego o godz. 12:00 paradą na toruńskiej starówce, gdzie główną atrakcją był chiński smok, który szalał przy akompaniamencie tradycyjnej muzyki chińskiej, zabierając przy tym przechodniów, którzy z zaciekawieniem wędrowali za smokiem. Smok zaprowadził zebranych prosto do Kolegium Jagiellońskiego, gdzie czekała na nich reszta atrakcji, celebrująca nowy chiński rok. Zainteresowani już od godziny 13:00 mieli okazję uczestniczyć w zajęciach i nauczyć się podstaw chińskiej kaligrafii, niezwykłej sztuki Tai Chi, oryginalnych wycinanek, a także wziąć udział w pokazowej lekcji języka chińskiego. Głównym punktem programu było specjalne przedstawienie, które zaprezentowali lektorzy Instytutu Konfucjusza w Kolegium Jagiellońskim, ich goście oraz uczniowie. Przedstawienie zawierało krótkie pokazy chińskiej sztuki walki, Peking Opera show, Tai Chi, kaligrafii oraz tradycyjnej muzyki, tańca i śpiewu chińskiego. Cały sobotni event zakończył się degustacją chińskich potraw, a osoby chętne mogły wziąć udział w konkursie jedzenia pałeczkami na czas. W trakcie zabaw uczestnicy mieli szansę zdobyć również cenne nagrody, m.in. bon zniżkowy na kurs języka chińskiego oraz gadżety prosto z krainy smoka.
 
W kolejnym punkcie programu obchodów chińskiego roku znajdował się wykład Elżbiety Marcinkowskiej, która opowiadała
o tradycyjnej medycynie chińskiej, a także o praktyce Qigong i wydobywaniu energii. Wykład miał miejsce w Kolegium Jagiellońskim dnia 13 lutego i rozpoczął się o godz. 16:30. Uczestnicy wykładu mieli okazję poczęstować się chińską herbatą, a także uzyskać cenne porady na temat poprawy swojego stanu zdrowia, dzięki praktykowaniu medycyny chińskiej.

Następnym wydarzeniem w programie chińskiego nowego roku był seans chińskich komedii romantycznych. Dnia 14 lutego w Walentynki, miłośnicy kultury chińskiej oglądali film pt. ”A jeśli to Ty” w języku chińskim. Seans rozpoczął się o godz. 17:30.

Ciekawym punktem i sporym zainteresowaniem cieszył się wieczór chińskich gier planszowych, który odbył się w środę 15 lutego w kawiarni Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Lektorki z Chin przygotowały chińskie gry, m.in. mahjong, gomoku, trylma. Uczestnicy podzielili się na grupy i uczyli grać po kolei każdej z gier. Wieczór był tak pełen śmiechu i zabawy, że osoby zainteresowane wyraziły chęć na jego powtórzenie.

W ostatnim dniu obchodów chińskiego nowego roku w naszym programie odbył się wykład, a dokładnie relacja z podróży chińskiej profesora Marceli Burdelskiego, specjalisty w zakresie stosunków międzynarodowych, a w szczególności w Azji Wschodniej. Relacja miała miejsce w Kolegium Jagiellońskim dnia 16 lutego w czwartek. Osoby zebrane mogły posłuchać ciekawych opowieści profesora, zobaczyć różne pamiątki prosto z Chin, pokaz zdjęć i filmów.  

Całe wydarzenie objęte zostało patronatem honorowym Prezydenta Miasta Toruń. Bardzo byśmy chcieli poszerzyć kulturę chińską w Toruniu, dlatego planujemy organizować tego typu imprezę cyklicznie każdego roku!

Galeria

2017-01-23
Nowy kurs chińskiego dla początkujących
 
Nowy kurs języka chińskiego dla osób początkujących  ruszy już w dniu 13 lutego 2017 r.
Kurs będzie trwał do końca miesiąca czerwca i obejmie 60 godzin lekcyjnych zajęć, z możliwością kontynuowania nauki od września.
Koszt kursu wynosi 10 zł za godzinę zajęć.

Zapisz się na kurs, zdaj egzamin HSK1 w maju 2017 r. i wyjedź na 2-tygodniowy obóz językowy do Chin!

Więcej informacji uzyskasz kontaktując się z nami: http://tsw.edu.pl/kontakt-1


2017-01-18
Poznaj bliżej kulturę chińską! Rok Koguta rozpoczynamy od parady po toruńskiej Starówce, a świętować będziemy przez cały tydzień. Poznaj repertuar tego wielkiego wydarzenia i dowiedz się, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

11.02 (sobota)
  • 12:00 – 13:00 – parada po toruńskiej starówce przygotowana przez uczniów Confucius Classroom w Toruniu
  • 13:00 – 14:00 – zajęcia z wycinanek chińskich, kaligrafii oraz Tai Chi
  • 14:00 – 15:00 – lekcja pokazowa języka chińskiego
  • 14:00 – 15:00 – zajęcia dla dzieci
  • 15:00 – 16:00 – przedstawienie uczniów i prof. Li oraz degustacja chińskich potraw
  • 16:00 – 17:00 -  konkurs jedzenia pałeczkami
13.02 (poniedziałek)
  • 16:30 – 17:30 wykład o tradycyjnej medycynie chińskiej (sala B5)
14.02 (wtorek)
  • 17:30 – 20:00 seans chińskich komedii romantycznych (sala B5)
15.02 (środa)
  • 18:00 – 20:00 wieczór chińskich gier planszowych - – Centrum Sztuki Współczesnej, ul. Wały gen. Sikorskiego 13, Toruń
16.02 (czwartek)
  • 17:00 – 18:30 relacja z podróży do Chin – Kolegium Jagiellońskie – TSW (sala B5)
2017-01-18
Obóz językowy w Chinach 2017

Obóz językowy w Chinach to podróż do krainy smoka i skuteczna nauka języka chińskiego, którym posługuje się już ponad miliard osób na świecie! Co zrobić, by wyjechać?

Pierwszy krok…
- weź udział w semestralnym kursie języka chińskiego w KJ
- godzina lekcyjna już od 10 zł
- zdaj egzamin HSK1 w maju 2017 r. (egzamin zdaje się już po 50 h nauki)
- jesteś w wieku między 18 – 30 lat

Drugi krok…
- wyjedź na 2 – tygodniowy obóz językowy w chińskim mieście Wuhhan!
- pokryj koszty biletu lotniczego do i z Chin, wizy chińskiej, koszty ubezpieczenia i kieszonkowego. UWAGA!  Udział w kursie, zajęciach dodatkowych, zakwaterowanie i wyżywienie otrzymasz bezpłatnie w ramach stypendium Uniwersytetu Hubei w Wuhanie.

* Liczba miejsc ograniczona. Pierwszeństwo wyjazdu na obóz mają studenci Kolegium Jagiellońskiego, uczniowie i absolwenci Liceum Jagiellońskiego oraz słuchacze Cofucius Classroom w Kolegium Jagiellońskim.

Więcej informacji uzyskasz pod adresem: kontakt@instututkonfucjusza.edu.pl lub pod numerem tel.: 605-203-333.

2016-12-18
Przegląd filmów chińskich "Komedia Romantyczna - made in China"
 
W dniu 17 grudnia 2016 r. działający w ramach Kolegium Jagiellońskiego Instytut Konfucjusza zorganizował we współpracy z toruńskim Centrum Sztuki Współczesnej miniprzegląd filmów chińskich. Tematem przeglądu była chińska komedia romantyczna.
Wydarzenie cieszyło się wielką popularnością, a sala kinowa była szczelnie wypełniona widzami żądnymi spotkania z egzotyczną kulturą.

W przerwach między projekcjami można było rozkoszować się wyśmienitymi daniami kuchni chińskiej, przygotowanymi przez współpracujące z Instytutem restauracje chińskie w Toruniu.

Cieszymy się, że mogliśmy po raz kolejny przybliżyć społeczności lokalnej kulturę chińską, a bardzo szeroki odzew zachęcił nas do planowania kolejnych podobnych przeglądów filmów powstających w Państwie Środka.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć z tego wydarzenia (autor zdjęć: Piotr Waśniewski, źródło zdjęć: https://www.facebook.com/pg/csw.torun/photos/?tab=album&album_id=1204926372894647).

2016-10-10
LEKCJE JĘZYKA CHIŃSKIEGO
Grupa SHANGHAI 1 – sala B7
wtorek, czwartek
17:00 – 18.30

Grupa WUHAN 2 – sala B9
wtorek, czwartek
17:00 – 18.30

2016-09-06
Zapraszamy serdecznie na lekcję pokazową języka chińskiego w Confucius Classroom (Confucius Institute Day), która odbędzie się w dniu 28 września 2016 r. o godzinie 17:00 w Kolegium Jagiellońskim (wejście od ulicy Jęczmiennej 23, I piętro, sala B9). Lekcja będzie stanowiła przedsmak przygody, którą przeżyją kursanci naszych kursów.

Osoby zainteresowane udziałem w lekcji pokazowej proszone są o dokonywanie zgłoszeń meilowych na adres: kontakt@instytutkonfucjusza.edu.pl

2016-09-06
Kolejnymi wydarzeniami organizowanymi przez Confucius Classroom będą m.in.
- Obchody Chińskiego Nowego Roku w dniu 28 stycznia 2017 r.
- Festiwal Filmów Państwa Środka